ارتباط با ما

مزرعه دیواری کلیک و رشد

ماه ترین

تکنولوژی

مزرعه دیواری کلیک و رشد

کشاورزی کار راحتی نیست. به مراقبت نیاز دارد، فضای زیادی می‌خواهد و مهمتر از همه، از هیچ کاری جهت مراقبت از محصول نباید دریغ کرد. به همین دلیل، شاید داشتن یک باغ یا مزرعه خانگی کاری لوکس و تجملاتی باشد. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که گوشه‌ای از اتاق خانه را به یک مزرعه دیواری (Wall Farms) تبدیل کنید؟

ماه ترین

مزرعه دیواری تا ۹۵% در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند

شرکتی با نام Click & Grown یک تکنولوژی را معرفی کرده که با استفاده از آن کشاورزی در خانه به راحتی امکان‌پذیر خواهد شد. پس از عرضه موفق پروژه باغچه هوشمند گیاهان دارویی (Smart Herb Garden) توسط این شرکت در سال گذشته، حالا از تکنولوژی کاملا اتوماتیک خود با نام مزرعه دیواری رونمایی کرده است. این محصول که از پروژه‌های کشاورزی ناسا در فضا الهام گرفته، می‌تواند محصولاتی تازه را در طی چند هفته و با صرف کمترین تلاش رشد دهد.

ماه ترین

ماه ترین

هدف Click & Grown از طراحی و تولید این محصول، مزرعه‌داری در خانه با حداقل نیاز به نگهداری است. برای حاصل‌خیزتر‌شدن محصولات و رشد گیاهان در این شیوه، شرکت سازنده محصولی تحت عنوان خاک هوشمند (Smart Soil) را تولید کرده که مقدار بهینه‌ای از اکسیژن، آب، pH، و مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در خود حفظ کرده است. در این مزرعه دیواری ، گیاهان نیازی به نور خورشید نیز ندارند. در هر ردیف از این باغچه خانگی، چراغ‌هایی فوق‌العاده کارآمد قرار گرفته که نور خورشید را به خوبی شبیه‌سازی کرده‌اند. آبیاری هدفمند این سیستم کشاورزی نوین، می‌تواند تا ۹۵% بیشتر از روش‌های کشاورزی مرسوم در مصرف آب صرفه‌جویی کند، بنابراین مزرعه دیواری ایده‌آل‌ترین روش کشاورزی در مناطقی است که در معرض خشک‌سالی قرار دارند.

ماه ترین

Click & Grown در وب‌سایت خود نوشته است :

هدف از ساخت تکنولوژی مزرعه دیواری ، صرفه‌جویی در آب و کاهش مصرف غذا، افرایش بهره‌وری و کاهش اثرات زیست‌محیطی پسماندهای صنعتی است.

مسوولین این شرکت ادعا می‌کنند که با بهره‌گیری از خاک هوشمند، گیاه کاشته شده در مزرعه دیواری ۳۰% سریع‌تر از گیاهان کاشته شده در خاک‌های معمولی رشد کرده و ویتامین‌های موجود در آنها نیز تا ۶۰۰% بیشتر است.

ماه ترین

قیمت مزرعه دیواری

با ۷۹۹ دلار، می‌توان یک مزرعه دیواری با اندازه استاندارد خرید که ظرفیت رشد ۵۷ گیاه را داشته و با استفاده از اپلیکیشن Click & Grown در هر لحظه از شبانه‌روز وضعیت و چگونگی رشد گیاه تحت کنترل باشد. قیمت مزرعه دیواری کوچک در زمان عرضه ۱۹۹ دلار و در فروشگاه‌ها ۲۹۹ دلار است که این مدل فاقد امکان کنترل با اپلیکیشن است. هر دو مدل، بدون گیاه عرضه می‌شوند که البته دارای شیارهای مناسبی برای کاشت محصول هستند. مشتریان این تکنولوژی جدید، باید ماهیانه ۶۰ دلار نیز جهت تعویض خاک آن پرداخت نمایند.

ماه ترین

ماه ترین

ماه ترین

[aparat id=”wuYE7″]

[aparat id=”gz16u”]

سید حسن حسینی – گجت نیوز

ثبت نظر

پاسخ شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیش تر در تکنولوژی

آخرین مطالب

معماری ایران

معماری جهان

عکاسی

طراحی داخلی

فراخوان ها و رویدادها

بالا