ارتباط با ما

خواب بهتر با دستگاه هوشمند Nightingale

ماه ترین

تکنولوژی

خواب بهتر با دستگاه هوشمند Nightingale

محققان دانشگاه کمبریج با ساخت یک گجت آرام‌بخش به کمک بدخواب‌ها آمده‌اند. سیستمهوشمند Nightingale با تقلید امواج صوتی محیط از ورود صدای اضافی به اتاق خواب جلوگیری می‌کند و خواب آرام و لذت‌بخشی را به ارمغان می‌آورد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان انسان‌ها از نظر کیفیت خواب به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول کسانی هستند که برای داشتن خوابی آرام و مطلوب، به محیط ساکت و تاریک نیاز دارند و دسته دوم افرادی هستند که با وجود صدای اضافی مانند موسیقی یا تلویزیون راحت‌تر به خواب می‌روند.

ماه ترین

اینک محققان برای افرادی که برای داشتن خواب مطلوب به محیط ساکت نیاز دارند، دست به کار شده‌اند و گجتی را ساختند که از دو بخش مجزا تشکیل شده است. این دستگاه هوشمند با تقلید صداهای مزاحم مانند یک دیوار صوتی عمل می‌کند که از ورود صدای اضافی به محل خواب جلوگیری می‌کند.

ماه ترین

دستگاه هوشمند Nightingale از دو بخش تشکیل شده که در دو طرف اتاق خواب و در کنار تخت خواب نصب می‌شود. زمانی که صدای اضافی خارج از محیط خانه وارد اتاق خواب می‌شود، دستگاه با تقلید صدای مشابه، صدای مزاحم را به بخش دیگری از اتاق منتقل می‌کند؛ به عبارت دیگر دستگاه هوشمند Nightingale به مانند یک پتو از ورود صداهای ناهنجار به محل خواب جلوگیری به عمل می‌آورد.

ماه ترین

هر دو بخش این سیستم دارای دو بلندگو است که به برق متصل می‌شود و این دستگاه ۱۵ صدای از پیش تعیین‌شده‌ی رایج در شب مانند عبور خودرو، باد و باران را ایجاد می‌کند و از ورود صدای ناهنجار به محیط آرامش جلوگیری می‌کند. دستگاه کمک خواب Nightingale از طریق سیستم عامل آی او اس، اندروید و یا مرورگر اینترنت قابل کنترل است. این گجت آرام‌بخش با دو بخش تولید صدا و نرم افزار مربوطه، تا ژانویه سال ۲۰۱۷ و با قیمت ۱۴۹ دلار وارد بازار خواهد شد.

[aparat id=”reF12″]

مصطفی معصوم پور – گجت نیوز

ثبت نظر

پاسخ شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیش تر در تکنولوژی

آخرین مطالب

معماری ایران

معماری جهان

عکاسی

طراحی داخلی

فراخوان ها و رویدادها

بالا