ارتباط با ما

مجله بعد چهارم ، شماره ۰۲

مجله

مجله بعد چهارم ، شماره ۰۲

شهر من گم شده است

من با تاب ، من با تب

خانه ای در طرف دیگر شب ساخته ام

من در این خانه به گم نامی نمناک علف نزدیکم ..

در این شماره می خوانید :

 • فراخوان مسابقه آنلاین طراحی داخلی ˝پارپل لافت˝
 • بهترین رنگ های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۶
 • تلاش برای هویت‌بخشی به منفورترین ساختمان پاریس
 • راهنمای تفکر انتقادی برای طراحان
 • ساخت مرتفع‌ترین برج جهان آغاز شد
 • همایش ملی معماری و شهرسازی از نظریه تا عمل
 • ۹ برنده ایرانی در میان آثار برتر جایزه معماری آسیا ۲۰۱۶
 • ۹+۱ نکته برای عکاسی بهتر از فضای داخلی خانه
 • این ۶ ساختمان و آینده معماری پایدار
 • ۹+۱ نمای آجری ایرانی از نگاه آرک دیلی
 • آثار برگزیده مسابقه طراحی مجموعه تجاری، اداری و مسکونی صفائیه یزد
 • رونمایی از آخرین اثر معماری زاها حدید
 • ۹+۱ روش بستن شال
پ ن . برای مطالعه و مشاهده این شماره مجله بعد چهارم در کانال تلگرام ماه ترین همراه شما هستیم .

ماه ترین

˝پارپل لافت˝ یک مسابقه طراحی آنلاین برای پرورش استعدادهای معماری برگزار می‌کند.

موضوع : مسابقه طراحی مبلمان داخلی ۲۰۱۶

وبسایت مسابقه : https://purpleloft.com/competition

نوع مسابقه: دانشجویی

فرصت ثبت نام تا تاریخ : ۲۵/۱۰/۲۰۱۶ ۲۳:۳۰ سه شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۵

مهلت ارسال تا تاریخ: ۳۱/۱۰/۲۰۱۶ ۲۳:۳۰ دوشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۵ شرکت در این مسابقه هزینه ندارد.

“پارپل لافت” یک شرکت دکوراسیون و طراحی داخلی با تمرکز بر ارائه خدمات برای تأمین همه جانبه نیازهای مشتریان خود است.

این شرکت خواستار توسعه طرح‌های خود در سطح جهانی است و به همین دلیل یک مسابقه طراحی آنلاین برای پرورش استعدادهای معماری در نظر گرفته است. تمرکز مسابقه پیدا کردن طراحان بزرگ و علاقه مند به ساختار و طراحی مبلمان داخلی است و شرکت کنندگان، بایستی ایده‌های خود را به صورت گرافیکی ارائه و به صورت سه بعدی و ایزومتریک ارسال کنند.

#هنر_آنلاین


ماه ترین

بهترین رنگ های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۶

این رنگ ها بر اساس نظر متخصصان طراحی داخلی معرفی شده اند. پس یک قلمو بردارید و شروع به نقاشی دیوارهای اتاق به دلخواه خودتان بر اساس رنگ های معرفی شده در این مطلب کنید.

ماه ترین

رنگ صورتی

غروب آفتاب در یک روز تابستانی را در نظر بگیرید. با نوری به رنگ خاکستری آغشته به صورتی که آسمان را فرا گرفته باشد. این همان صورتی است. در این تصویر رنگ صورتی همراه با مبلمان مشکی جذابیت فضا را دو چندان کرده است. این آپارتمان در آسمانخراشی است که در سال ۱۹۲۹ ساخته است. بنابراین صورتی یکی از رنگ های تجملاتی است که همیشه و در هر زمان به کار برده شده است.

ماه ترین

رنگ زرد

رنگ های زرد معمولا مایل به سبز و قهوه ای هستند. اما این رنگ کاملا روشن و واضح است. همانطور که می بینید در این دکور رنگ زرد همراه با رو تختی سفید و پرده های سفید به کار برده شده است.

ماه ترین

رنگ سبز

طیف رنگ های خنثی و ملایم را می توان همه جای خانه به کار برد اما نه روی دیوار. وقتی در دکوری، مبلمان و تمام لوازم جانبی از رنگ های ملایم و خنثی استفاده می کنید برای دیوار اتاق یک رنگ بولد و برجسته مثل سبز ارتشی انتخاب کنید.

ماه ترین

رنگ آبی تیره

آبی تیره رنگی است همه کاره. این رنگ را می توان هم با صندلی های چوبی و طلایی و هم با مبلمان سفید و یا چوبی ترکیب کرد. بهترین مثال برای این رنگ، رنگ آبی دریایی است که در این تصویر روی دیوار اتاق نهارخوری همراه با صندلی های چوبی به کار برده شده است.

ماه ترین

رنگ آبی

از آن جایی که برای امسال تا توانسته ایم از رنگ های تیره و برجسته استفاده کردیم شاید دلمان بخواهد کمی هم رنگ های ملایمی که معمولا روی دیوارهای خانه های اروپایی استفاده می شود به کار ببریم مثل رنگ آبی.

ماه ترین

رنگ بنفش

این رنگ زیبای بنفش اسطوخودوسی درست مثل رنگ آسمان در هنگام غروب آفتاب است. بنفش هم آرامش بخش است و هم حیرت بخش و ته رنگ آن انعکاس ساحل اقیانوس را ایجاد می کند. بهتر است این رنگ را در اتاق های نمای غربی به خصوص اتاق خواب و اتاق نشیمن به کار ببرید و با رنگ های قهوه ای و طلایی ست کنید.

ماه ترین

رنگ سفید

رنگ سفید به اصل و ریشه طراحی باز می گردد. سفید رنگی است کلاسیک که حس خوبی به ما می دهد. تاثیر این رنگ در هر اتاق و در هر ساعتی از روز متفاوت است.

#بدونیم


ماه ترین

تلاش برای هویت‌بخشی به منفورترین ساختمان پاریس

برج مین مونپارناس در پایتخت فرانسه که به دلیل آنچه عدم تطابق و ناهمگونی با چشم انداز شهری پاریس عنوان می‌شد بارها از سوی کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته و حتی لقب منفورترین ساختمان این شهر را از آن خود کرده است، برنامه‌های مفصلی برای هویت بخشی و در پی آن پذیرش از سوی ساکنین این شهر را دنبال می‌کند.

بخشی از این برنامه تور گروه موسیقی IMMOBILIER در برج مونپارناس است که صاحبان این برج امیدوارند در جذب شهروندان قهرکرده با این ساختمان مؤثر واقع شود.

ماه ترین

همچنین ۷ تیم چندرشته ای مأموریت یافته‌اند تا با ارائه طرح‌های خود هویتی جدید و قدرتمند، نوآورانه، پویا و بلند پروازانه به این بنا بدهند. سرمایه حدود ۳۰۰ میلیون یورویی این پروژه تماماً از سوی صاحبان این برج تأمین خواهد شد.معماران و استودیوهایی از فرانسه، آمریکا انگلستان، هلند و چین در این رقابت شرکت دارند.مرحله دوم رقابت در حال حاضر در جریان است و با تعیین برنده نهایی در ژوئیه ۲۰۱۷ انتظار می‌رود عملیات اجرایی تا سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

#هنر_آنلاین


ماه ترین

راهنمای تفکر انتقادی برای طراحان

همه ما در زندگی روزمره خود با گزینه‌هایی برای انتخاب کردن، مسائلی برای حل کردن و ایده‌هایی برای تحلیل کردن مواجه می‌شویم اما تصمیم‌گیری در مورد آنها ممکن است تحت تأثیر عوامل داخلی و خارجی از جمله تعصبات، اطلاعات ناقص، تحریفات و پیش‌داوری‌ها قرار بگیرد و نهایتاً در روند تصمیم‌گیری صحیح اختلال ایجاد شود. اینجا است که تفکر انتقادی به ما کمک می‌کند تا از تله‌های موجود عبور کنیم و بهترین راهکار را بیابیم.

تفکر انتقادی روشی برای تحلیل و ارزیابی مشکلات، ایده‌ها و وضعیت‌های گوناگون در جهت درک درست مسئله و رسیدن به بهترین راهکار است. این شیوه تفکر اغلب توسط طراحان، مهندسان و محققین با هدف دستیابی به درک واضحی از موضوع، در زمینه‌های مختلف علمی و هنری استفاده می‌شود.

اصول تفکر انتقادی

در سال ۱۹۹۰ پروفسور لری لارسون (Larry Larson)، استاد دانشگاه اوهایو در مقاله خود ۹ اصل را برای تفکر انتقادی معرفی کرد که در ادامه می‌خوانید:

 •   تمام اطلاعات لازم در مورد وضعیت موجود را جمع‌آوری کنید
 •   تعریف و درک واضحی از تمام اصطلاحات مرتبط با مسئله به دست آورید
 •   روش جمع‌آوری اطلاعات و نتایج آنها را زیر سوال ببرید و صحت آنها را بررسی کنید
 •   فرضیه‌های پنهان و جهت‌گیری‌ها که می‌تواند شامل ارزش‌ها و تمایلات شخصی باشد را بیابید
 •   منتظر پاسخ همه سؤالات نمانید
 •   مسئله را کلی بنگرید و روی قسمت خاصی از آن متمرکز نشوید
 •   دلایل و نتایج مختلف را بررسی کنید
 •   مراقب موانع فکری باشید

این اصول ذهن ما را از جهت‌گیری‌ و پیش‌داوری خالی می‌کند و باعث می‌شود وضعیت به طور شفاف تعریف شود. همچنین تضمین می‌کند که منبع اطلاعات و روش‌ جمع‌آوری آنها تا حد ممکن به دور از اشتباه، بی‌دقتی و جهت‌گیری بوده است.

ماه ترین

مراحل تفکر انتقادی

۱. مشاهده
۲. طرح سؤال
۳. پاسخگویی

طراحان هر روز با چالش کشف مشکلات، مشاهده وضعیت موجود یا پیدا کردن راهکار مواجه هستند تا محصولات و خدمات را توسعه دهند. از این رو، تفکر انتقادی شیوه‌ای مؤثر برای بررسی و کشف زوایای مختلف مسئله، تعریف آن و دستیابی به راه‌حل‌ها است که می‌تواند ابزار مناسبی برای طراحان باشد.

#هزار_و_یک_بوم


ماه ترین

ساخت مرتفع‌ترین برج جهان با طراحی معمار شناخته شده اسپانیایی آغاز شد.

سانتیاگو کالاتروا معمار مشهور اسپانیایی و برنده جایزه سال اروپا ۲۰۱۵ ، تصاویری از کانسپت جدید برج نهر دبی را منتشر کرده است. اگرچه انتظار ساخت آسمانخراشی که ارتفاعش بیش از ۸۲۸ (ارتفاع برج خلیفه) متر باشد، عجیب به نظر می رسد، اما ساخت برج نهر هم اکنون در دبی آغاز شده است.

سایت محل ساخت برج نهر در گسترده ترین بندرگاه دبی قرار دارد. با توجه به اظهارات تیم طراحی، منحنی های موجود در نما با تأثیرپذیری از گل زنبق طراحی شده و کالبد آسمانخراش با الهام از مناره ‌های بناهای سنتی طراحی شده و به شیوه ای مدرن به نمایش درآمده است.

یکی از نکات زیبای طراحی کالاتروا، تعبیه بالکن گردان در بخش های مرتفع آسمانخراش بوده که از باغ های معلق بابل برای طراحی این تراس ها تأثیر پذیرفته است. کالاتروا کار خود روی این بنا با تأثیرپذیری از معماری اسلامی شکل گرفته و تاریخ الحمرا و مسجد قریطه را به شیوه ای مدرن احضار می کند.

#آرل


ماه ترین

همایش ملی معماری و شهرسازی از نظریه تا عمل

زمان : ۱۰ اسفند ۹۵

مکان : تهران

لینک : http://archur.iauctb.ac.ir/fa

بیش تر : https://mahtar.in/news

#سیویلیکا


ماه ترین

۹ برنده ایرانی در میان آثار برتر جایزه معماری آسیا ۲۰۱۶

آثار برتر دومین دوره جایزه معماری آسیا در تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۱۶ اعلام شد. این رقابت معماری به صورت دو مرحله توسط مجله معماری ۲A برگزار می شود. مرحله اول در تاریخ اول جولای با بررسی ۴۰۰ پروژه آغاز شده و در تاریخ ۳ اگوست در صورتی که ۳۵۸ اثر به مرحله بعدی راه پیدا کرده اند، به پایان می رسد. آثار ارسال شده در ۷ دسته طبقه بندی می شوند و به صورت جداگانه در مورد آن ها قضاوت می شود. در این رقابت اهدافی همانند شناسایی ذات و ماهیت معماری در آسیا، مورد توجه قرار دادن هویت اجتماعی  فرهنگی و در نظر گرفتن روح و معنویت فضا  همراه با جنبه های فیزیکی ساختمان در نظر گرفته شده است.

نزدیک ترین طرح ها به اهداف رقابت به عنوان برنده نهایی در نظر گرفته شده اند.
معیارها و اهداف داوری:

– دستاورد طراحی
– تجزیه و تحلیل متنی و مطالعات
– پیشرفت فنی
– استفاده خلاقانه از مواد
– بازتاب حس مکان و بوم شناسی (سازگاری با محیط زیست)
– بازتاب هویت فرهنگی
– مسئولیت های اجتماعی و جامعه و اتصال شهری
– شرایط اقتصادی و تاثیر گذاری آن

قضاوت مرحله نهایی بر اساس رای گیری از میان پروژه ها، و تعداد آرا صورت پذیرفته است. آثار به صورتی نمایشگاهی به نمایش درآمده و توسط اعضای هیئت منصفه، کمیته سازماندهی و برخی از معماران بین المللی مورد قضاوت قرار گرفتند. در نهایت ۲۵ اثر به عنوان برندگان این رقابت شناخته و معرفی شدند. باعث افتخار است که اعلام کینم ۹ اثر برتر این رقابت از میان آثار معماران ایرانی می باشد.

ماه ترین

بخش احیا و مرمت( نوسازی و بهسازی)

نفر سوم: میدان عتیق / حمید میرمیران

ماه ترین

بخش مسکونی / ویلا

نفر سوم: ویلای مهرشهر / هومن بالازاده

ماه ترین

بخش مسکونی / آپارتمان

نفر اول: آپارتمان صبا / رضا صیادیان ، سارا کلانتری

ماه ترین

نفر سوم: ساختمان مسکونی جی شیر / حامد مرادی الشتر

بخش معماری داخلی:

ماه ترین

نفر دوم مشترک: کافه امیر شکلات پلاس ( این یک کافه نیست ) / ساناز قائم مقامی ، مجتبی محمد ظاهری

ماه ترین

نفر دوم مشترک: کلینیک دندانپزشکی پارسین / معین جلالی

ماه ترین

نفر دوم مشترک: پارس میلان / بابک طوسی پور ، بابک نصیرآبادی

ماه ترین

بخش معماری آینده (طرح های خلاقانه):

نفر دوم مشترک: ساختمان اداری آی. ام. پی. آی / محمد خاوریان

ماه ترین

بخش تجاری:

نفر اول: بازار ماهور / احسان حسینی

#آرل


ماه ترین

۹+۱ نکته برای عکاسی بهتر از فضای داخلی خانه

بسیاری از ما، یا به خاطر عشق دیدن کارهایی که افراد دیگر با خانه های خود می کنند، یا به دلیل این که دوستی در املاک و مستغلات داریم، یا سفارش مشتری و… به عکاسی املاک و مستغلات روی می آوریم. البته هر کسی می تواند به این طرف و آن طرف برود و در عرض چند دقیقه از یک خانه عکاسی کند. این عکس ها ممکن است قابل استفاده باشند، اما تصاویر بهتر قیمت بهتری را برای یک خانه، چه برای فروش و چه برای اجاره، به ارمغان می آورند.

خب، در واقع خیلی کارها. برخی از این کارها تنها به درک درستی از آنچه که یک عکس فضای داخلی نیاز دارد، وابسته اند. زوایای خوب، دیوارهای صاف، و حتی نور، تفاوت بسیار زیادی در یک عکس ایجاد می کنند. ما در این مطلب در مورد یک چیدمان گران قیمت و نورپردازی چندگانه (متعدد) با لنزهای تیلت شیفت صحبت نمی کنیم، تنها در مورد گرفتن عکس های بهتر بحث خواهیم کرد.

۱. از یک سه پایه استفاده کنید
۲. از قابلیت نمای زنده دوربین تان استفاده کنید
۳. عریض یا واید عکس بگیرید
۴. از پرسپکتیوهای یک یا دو نقطه ای عکس بگیرید
۵. از نصف ارتفاع اتاق عکس بگیرید
۶. از یک تراز حبابی استفاده کنید
۷. براکت، براکت، براکت
۸. از فلاش پر کننده استفاده کنید
۹. برای مجلات به صورت عمودی عکس بگیرید
۱۰. جادوی پس پردازش

مطالعه کامل این مقاله در : ۹+۱ نکته برای عکاسی بهتر از فضای داخلی خانه

#لنزک


این ۶ ساختمان و آینده معماری پایدار

از آنجایی که رشد تکنولوژی سبز برای ساختن خانه‌ در سراسر دنیا بسیار چشمگیر بوده، معماران در تلاش و تکاپو برای طراحی بناهایی خلاقانه با کمک ایده‌های معماری پایدارند. ۶ نمونه از این ساختمان‌ها که به نوعی آینده معماری پایدار را رقم می‌زنند و ایده‌های خلاقانه خوبی دارند را می‌توانید در ادامه این مطلب ببینید. تلاش بر این است که دنیایی برای آیندگان بسازیم که محیط زیست سالم‌تر و باطراوت‌تری داشته باشد.

ماه ترین

بنیاد آب دیکسون (Dixon)، تکزاس – آمریکا

این بنا در ابتدای سال ۲۰۱۶ در لیست ده‌گانه کمیته AIA قرار گرفت و دلیل این انتخاب مدیریت پایدار زمین بنا بود.

ماه ترین

خانه روشنایی (Lighthouse) سبز نانجینگ، نانجینگ – چین

مهمترین دلایل قرار گرفتن این بنا در این لیست خانه‌هایی که آینده معماری پایدار را شکل می‌دهند، میزان مصرف انرژی صفر آن و همچنین طراحی نوآورانه آن است.

ماه ترین

ساختمان المپیک هانور، لوس‌آنجلس – آمریکا

این خانه‌های مسکونی در لوس‌آنجلس، با کمک سلول‌های خورشیدی و مواد پایدار مانند شیشه‌های قابل بازیافت و چوب مرمت شده ساخته شده‌اند. این ساختمان اولین مرکز مسکونی لوس‌آنجلس با خالص مصرف انرژی صفر است.

ماه ترین

هتل Oasia Downtown، سنگاپور

این بنای ۲۷ طبقه با پوشش گیاهی پوشانده شده است و در ساخت آن دقت شده تا از موادی استفاده شود که قابل بازگشت به طبیعت باشند.

ماه ترین

مرکز آموزشی محیط‌‌‌ زیست، آمستردام – هلند

پنل‌های خورشیدی، سیستم گرم ‌کننده و خنک‌کننده ترومپت شکل، خالص مصرف انرژی صفر از نمونه‌ ویژگی‌هایی هستند که معماری این خانه را پایدار و آن را در لیست خانه‌های برگزیده قرار داده است.

ماه ترین

مدرسه Kathleen Grimm، نیویورک – آمریکا

مدرسه‌ای که به میزان انرژی مصرفی‌اش، انرژی تولید می‌کند. یعنی خالص مصرف انرژی صفر است.

#هزار_و_یک_بوم


ماه ترین

۹+۱ نمای آجری ایرانی از نگاه آرک دیلی

استفاده از متریال آجر در معماری ایرانی در دوره های تاریخی مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و به کار گیری متریال آجر نه فقط به عنوان عنصری پوشاننده بلکه در قالب یک تکنیک متفاوت و منحصر به فرد همچون کلامی تاثیر گذار در هندسه اصیل و فراز و فرود احجام  معماری ایرانی است. استفاده از این عنصر در بنا های دوره سلجوقی به خوبی قابل مشاهده است و به کار گیری اصول سازه ای و ایستایی مربوط به استفاده از تکنیک آجر چینی در آثار این برهه از تاریخ معماری ایران زمین به خوبی قابل مشاهده است. در این قسمت نمونه هایی از به کار گیری آجر و چیدمان این متریال در نما های مدرن و امروزی ساختمان های ایرانی آورده شده که در هر کدام از آن ها، تکنیک های قدیمی آجر چینی، حفظ ایستایی در عین ایجاد اثری هنری و نوستالژیک به خوبی قابل مشاهده است.

ماه ترین

۱: آپارتمان نیلوفر

ماه ترین

۲: ساختمان گروه معماری Sstudiomm

ماه ترین

۳: ساختمان ترمه  

بیش تر بخوانید: ساختمان اداری و تجاری ترمه اثر فرشاد مهدی زاده

ماه ترین

۴: خانه ۴۰ گره

بیش تر بخوانید : خانه چهل‌گره / حبیبه مجدآبادی، علیرضا مشهدی‌میرزا

ماه ترین

۵: آپارتمان مسکونی گروه معماری Arsh

ماه ترین

۶: ساختمان گروه معماری  Admun Design & Construction

بیش تر بخوانید : ساختمان مسکونی آجر پوش اثر استودیو طرح و ساخت آدمون

ماه ترین

۷: ساختمان کاوه

ماه ترین

۸: ساختمان مسکونی کهریزک

ماه ترین

۹: ساختمان روزنه

ماه ترین

۱۰: ساختمان Brick Pattern House

#آرل


ماه ترین

آثار برگزیده مسابقه طراحی مجموعه تجاری، اداری و مسکونی صفائیه یزد

برگزارکننده: اداره کل راه و شهرسازی استان یزد

هیات داوران: حامد مظاهریان، شاهین حیدری، علی‌اکبر کوششگران، سیدعباس یزدان‌فر، محمدرضا نقصان محمدی

رتبه اول: مهندسین مشاور و مجری طرح‌های صنعتی و ساختمانی شرکت پروژه‌ساز
رتبه دوم: مهندسین مشاور طرح و آمایش
رتبه سوم: مهندسین مشاور معماری، شهرسازی و مرمت عمارت خورشید
رتبه چهارم: مهندسین مشاور داهه
رتبه پنجم: مهندسین مشاور گروه ایجاد

#معمار_ایرانی


ماه ترین

رونمایی از آخرین اثر معماری زاها حدید

یک پاویون بزرگ و قارچی‌شکل اثر «زاها حدید» معمار نامدار عراقی – انگلیسی رونمایی شد.

این پاویون که ۲۳ متر طول دارد و از آن به‌عنوان آخرین اثر «زاها حدید» یاد می‌شود، در حالی برای فروش گذاشته شده است که خریداران مطمئنا باید زمین بزرگی برای نصب آن داشته باشند.

ماه ترین

«سایمون استاک» نمایشگاه‌گردان حراجی ساتبی درباره این اثر گفت: پاویون و پس‌زمینه تاریخی آن، تفاوت آشکاری دارند؛ اما با هم در تناقض نیستند و همدیگر را کامل می‌کنند. درست شبیه طرح هرم در ورودی موزه لوور. این اثر معماری بسیار مسحورکننده است و شما را جذب می‌کند. این یک چیز فوق‌العاده است.

«زاها حدید» در طول دوران فعالیت خود موفق به کسب جوایز فراوانی شد که از آن جمله می‌توان به دریافت مدال سلطنتی معماری در بریتانیا و جایزه بهترین طرح معماری سال ۲۰۱۵ اشاره کرد که برای طراحی یک مجموعه فرهنگی در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان گرفت.

وی همچنین در سال ۲۰۱۲ لقب تشریفاتی «Dame» را از ملکه بریتانیا دریافت کرد.

حدید در سال ۱۹۵۰ در عراق متولد شد. پس از تحصیل در رشته ریاضیات در دانشگاه آمریکایی بیروت، در سال ۱۹۷۲ برای تحصیل در مدرسه معماری لندن، راهی بریتانیا شد و پس از فارغ­‌التحصیلی در شرکت معماری استاد سابق خود، شروع به کار کرد تا این‌که در سال ۱۹۷۹، دفتر مستقل معماری خود را در لندن افتتاح کرد.

«زاها حدید» ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ (۳۱ مارس ۲۰۱۶) در بیمارستانی در میامی آمریکا و براثر  حمله قلبی درگذشت.

#ایسنا


ماه ترین

۹+۱ روش بستن شال

پایانی این شماره مجله بعد چهارم روش های بستن شال گردن می باشد، این ۱۰ روش را در ادامه ببینید.

ماه ترین

مدل تک حلقه ای مدرن

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. طرف بلند شال را دور گردن بپیچید.
 3. سپس انتهای شال را تنظیم کنید. انتهای دو طرف می توانند هم اندازه یا کوتاه و بلند باشند.

ماه ترین

مدل گوش خرگوشی

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف کاملا بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. قسمت بلند شال را گرفته و دو بار دور گردن بپیچید.
 3. سپس انتهای آن را گرفته و از زیر حلقه دوم رد کنید.
 4. دو طرف شال را با هم گره ساده بزنید.
 5. حلقه ها را روی گره بیندازید تا گره مخفی شود.

ماه ترین

مدل یقه اسکی

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف کاملا بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. انتهای بلند شال را گرفته و سه تا چهار بار دور گردن بپیچید.
 3. سپس دو طرف شال را به هم گره بزنید. اگر می خواهید دنباله اضافه بیرون نزند دو بار گره بزنید.
 4. گره را زیر شال مخفی کنید.

ماه ترین

مدل حلقه شل

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که هر دو طرف شال به یک اندازه باشد.
 2. انتهای دو طرف شال را به هم گره بزنید.
 3. یک گره دیگر بزنید تا مطمئن شوید که گره باز نمی شود.
 4. سپس شال را به شکل عدد انگلیسی ۸ دربیاورید.
 5. و به همان شکل دور گردن بیندازید.

ماه ترین

مدل ساده و سریع

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. سپس قسمت بلند را روی شانه بیندازید.

ماه ترین

مدل اروپایی

 1. شال را تا کنید.
 2. و به همان شکل تا شده دور گردن بیندازید. قسمت انتهای شال باید بلندتر از آن قسمت تا شده شال باشد.
 3. انتهای شال را از داخل قسمت تا شده رد کنید.

ماه ترین

مدل هنرمندان

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. قسمت بلند را ۳ بار دور گردن بپیچید.
 3. انتهای شال را از زیر سومین حلقه رد کنید و آویزان بماند.
 4. انتهای طرف دیگر شال را گرفته و زیر حلقه سوم مخفی کنید.

ماه ترین

مدل آبشار

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف کاملا بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. قسمت بلند شال را یک بار دور گردن بپیچید.
 3. انتهای شال را از یک گوشه در دست بگیرید.
 4. سپس همان گوشه را زیر حلقه پشت گردن مخفی کنید. شال به شکل آبشاری در می آید.

ماه ترین

مدل شعبده بازی

 1. شال را طوری دور گردن بیندازید که یک طرف کاملا بلندتر از طرف دیگر باشد.
 2. قسمت بلند شال را یک بار دور گردن بپیچید.
 3. طرف دیگر شال را گرفته از زیر حلقه رد کنید و به شکل نیم دایره در بیاورید.
 4. سپس سمت دیگر شال را از داخل این نیم دایره رد کنید.
 5. در آخر انتهای شال را مرتب کنید.

ماه ترین

مدل بافت

 1. شال را تا کنید.
 2. سپس به همان شکل دور گردن بیندازید. به صورتی که قسمت انتهایی شال بلندتر از قسمت تا شده باشد.
 3. قسمت انتهایی شال را از داخل قسمت تا شده رد کنید. باید در قسمت تا شده کمی فضا باقی بگذارید.
 4. قسمت تا شده را دور خودش بپیچانید.
 5. سپس انتهای شال را یک بار دیگر از داخل حلقه ای که درست کرده اید رد کنید.
 6. در انتها شال را مرتب کنید.

#بدونیم

هر کجا هستم باشم 

آسمان مال من است ..

پنجره ، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است 

چه اهمیت دارد 

گاه اگر می رویند 

قارچ های غربت ؟

ثبت نظر

پاسخ شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیش تر در مجله

 • آرتیستر آرتیستر

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۲۴

  جشنواره بالن “بالتیک” در آلمان پلی در ونکوور کانادا / اریک هریس (Eric Harris) جاده ای جنگلی...

 • آرتیستر آرتیستر

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۲۳

  رعدو برق در شهر سانفرانسیسکو آمریکا تعمیرات سالانه بزرگ ترین ناقوس قرون وسطایی جهان در شهر...

 • آرتیستر آرتیستر

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۲۲

  یک خانواده تایلندی در حال درزگیری تور ماهیگیری / تریسَکس ساکریتائی (Theerasak Saksritawee) صخره نوردی در...

 • آرتیستر آرتیستر

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۲۱

  ساخت بلندترین قلعه شنی جهان در شهر دویسبورگ آلمان نمایی شبانه از اتوبان های پیچ در...

 • آرتیستر آرتیستر

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۲۰

  گندمزار – چین استقرار ۱۳ هواپیما و هلی کوپتر و یک موشک ضد کشتی در محوطه...

 • آرتیستر آرتیستر

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۱۹

  فلامینگوهای باغ وحش دویسبورگ آلمان دهها هزار دوچرخه در یک پارکینگ بزرگ دوچرخه در شهر “هِفِی”...

 • ماه ترین ماه ترین

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۱۸

  جشنواره بالن در بریستول انگلیس تصویری از جشنواره بالن در بریستول انگلیس زیباترین در دنیا /...

 • ماه ترین ماه ترین

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۱۷

  فعالیت آتشفشان جزیره کارو اندونزی و غبارهای ناشی از آن بدون شرح پل گلدن گیت سانفرانسیسکو...

 • ماه ترین ماه ترین

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۱۶

  جشنواره بالن – فرانسه منطقه دریاچه ویلیامز در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا یک هنرمند گرافیتی بریتانیایی...

 • ماه ترین ماه ترین

  مجله

  تصاویر هفته ؛ شماره ۱۵

  بازدید نوه ملکه بریتانیا و همسرش از موزه یادبود هولوکاست در برلین آلمان قایقی روی رود...

آخرین مطالب

معماری ایران

معماری جهان

عکاسی

طراحی داخلی

فراخوان ها و رویدادها

بالا