ارتباط با ما

زمستان سرد با کرسی کوتاتسو

مبلمان

زمستان سرد با کرسی کوتاتسو

همه ی ما در زمستان برای کاهش هزینه ی گرمایش، کارهای خلاقانه ای انجام می دهیم. روش هایی که تاکنون برای این منظور به کار گرفته شده، استفاده از چادرهای مسافرتی در داخل خانه، ساخت بخاری های شمعی و البته پوشیدن ژاکت و جوراب های پشمی بوده است.

ماه ترین

در ژاپن، سرزمینی با آداب و رسوم، اختراعات و حتی خانه های عجیب و غریب، بعضی مردم برای گرم شدن در زمستان از مجموعه ای شبیه یک میز کوتاه، تشک، پشتی راحتی (reclining couch) و لحاف استفاده می کنند. این مجموعه کوتاتسو (kotatsu) نام دارد. هم چنین یک گرم کن خاص در زیر میز تعبیه شده که همه ی افرادی که دور آن جمع می شوند را گرم می کند و طوری است که حتی می توان زیر آن خوابید.

ماه ترین

در ژاپن، هنوزهم خانواده ها برای گرم شدن در شب های زمستانی پشت میز گرم کن کوتاتسو (kotatsu)، زیر پتویی ضخیم می نشینند. به جای گرم کردن کل خانه، کوتاتسوی (kotatsu) گرم و نرم، با هزینه ی انرژی مصرفی پایین تر در پایان ماه، راهی ساده برای گذراندن ساعاتی در کنار یکدیگر است.
کوتاتسو ( kotatsu ) در واقع ریشع در اجاق های قرن چهاردهم یا همان تنورهای پخت غذا دارد. هنگام استفاده از این اجاق ها، لباس های گشاد و بلند سنتی ژاپنی به مردم اجازه می داد که گرما را از پاها به سمت گردنشان احساس کنند .

ماه ترین

امروزه، کوتاتسوها قابل حمل هستند، و با توجه به ظاهرشان می توانند آیتمی برای طراحان باشند. آن ها به طور رسمی اوکی-گوتاتسو (oki-gotatsu) نامیده می شوند. در ژاپن، این وسیله ی چند کاره به گرمایش خانه کمک می کند. ساخت آن طوری است که به خوبی عایق بندی نشده و سیستم گرمایشی آن مرکزی است.

ماه ترین

کوتاتسو (kotatsu) بسیار راحت است، و به نظر می رسد می تواند وسیله ی خانگی جالبی باشد. در واقع، یک برنامه ی آموزشی لوازم قابل ساخت (Instructables) در مورد نحوه ی ساخت کوتاتسوی (kotatsu) آمریکایی با یک میز ساده ی آکیا (IKEA Lack table) وجود دارد. به هر صورت، توجه داشته باشید که باید یک گرم کن خاص کوتاتسو (kotatsu) استفاده کنید، وگرنه ممکن است خطر آتش سوزی وجود داشته باشد. شما می خواهید خانه تان را گرم کنید، نه اینکه آن را بسوزانید، پس احتیاط لازم را به خرج دهید.

ماه ترین

ماه ترین

طراگاه

ثبت نظر

پاسخ شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیش تر در مبلمان

 • ماه ترین ماه ترین

  مبلمان

  Buddy ، صندلی بازی

  این روزها بازی های کامپیوتری در تمام نقاط دنیا فراگیر شده و به یکی از اصلی...

 • ماه ترین ماه ترین

  مبلمان

  استودیو Little Red Ants / پرودوس

  استودیو Little Red Ants، استودیویی خلاق و معروف است که شهرت خود را مرهون تولید سریع...

 • مبلمان

  صندلی Exocet

  Exocet Chair صندلی متناسب با فرم بدن انسان و یا به عبارتی دیگر طراحی صندلی متناسب...

 • ماه ترین ماه ترین

  مبلمان

  کابینت موجی از سباستین ارازوریز

  سباستین ارازوریز، هنرمند و طراح ساکن نیویورک، محصولی را معرفی کرده است که تصویر ما از...

 • ماه ترین ماه ترین

  مبلمان

  نمایشگاه مبلمان IMM Cologne 2016

  نمایشگاه مبلمان IMM Cologne 2016  هر ساله پر از ایده ها و خلاقیت های بی نظیری است...

آخرین مطالب

معماری ایران

معماری جهان

عکاسی

طراحی داخلی

فراخوان ها و رویدادها

بالا