ارتباط با ما

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان معماری در سال ۲۰۱۷

آرتیستر

معماری

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان معماری در سال ۲۰۱۷

تلفن‌های هوشمند به بخش ضروری زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. سرعت رشد تکنولوژی موبایل با نوآوری‌های بی‌شمار اپلیکیشن‌ها همسان است و این نوآوری‌ها در همه زمینه‌ها از جمله معماری است. هر سال تعداد زیادی اپلیکیشن کارآمد برای معماران و طراحان داخلی معرفی می‌شود که کاربردهای متفاوتی همچون طرح زدن، مدلسازی سه بعدی، ویرایش عکس و غیره دارند. به همین منظور، از میان اپ‌های معرفی شده در سال ۲۰۱۷، تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های رایگان معماری را برای شما جمع‌آوری و معرفی کرده‌ایم.

۱ . Morpholio Trace

این اپ مانند یک کاغذ کالک است که به کار اچازه می‌دهد عکس‌ها را به آن انتقال داده و نکات و نوشته‌هایی را به آنها اضافه کند. برای این منظور می‌تواند از لایه‌های متفاوتی استفاده کند.

این اپلیکیشن روی iPad Pro کار می‌کند و برای طراحی به Apple Pencil نیاز دارد.

  • لینک دانلود از: iTunes

۲ . AutoCAD 360

اپلیکیشن‌های رایگان معماری

این اپ برای دیدن و ویرایش طرح‌های دو بعدی و سه بعدی به کار می‌رود. علاوه بر این کارهایی نظیر اندازه‌گیری در سایت و برچسب گذاری طرح‌ها را نیز می‌توان با آن انجام داد. برای برقراری ارتباط سریع‌تر بسیار کارآمد است زیرا می‌توان از طریق آن عکس‌های برچسب خورده را به اشتراک گذاشت.

۳ . BIMx by Graphisoft

BIMx یکی از معدود اپلیکیشن‌های رایگان معماری است که برای کاربر مستندات پروژه BIM را به همراه جزییات فراهم می‌آورد. این اپ، رابط کاربری کاربرپسندی دارد و تلفیق خوبی از تکنولوژی موبایل و مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) است.

 ۴ . Sketchbook by Autodesk

اپلیکیشن‌های رایگان معماری

اسکچ‌بوک یک اپلیکیشن آسان است که برای هر کاربری که نقاشی و طراحی علاقمند باشد، کارآمد است. یکی از مزایای آن داشتن امکان عکاسی با تکنیک تایم‌لپس است که به مغمارهای کمک می‌کند بتوانند ایده طرح‌های خود را در طی فرآیند طراحی بهتر به نمایش بگذارند.

۵ . Shapr3D

اپلیکیشن‌های رایگان معماری

Shapr3D یک ابزار ۳D CAD برای iPad Pro است که به کاربران امکان رسم سریع و آسان طرح‌ها را می‌دهد و می‌توانند آنها را بلافصله به شکل سه بعدی درآورند. واسطه کاربری آن کاربرپسند است و با مداد اپل و انگشت شست به راحتی کنترل می‌شود. دقت آن بالاست و برای حرفه‌ای‌ها بسیار مناسب است.

  • لینک دانلود از: iTunes

۶ . MagicPlan

اپلیکیشن‌های رایگان معماری

با این اپ می‌توانید نقشه داخلی را با تشخیص دیوارها و فاصله‌ها ترسیم کنید. برای این کار باید در وسط اتاق بایستید و از گوشه‌های آن عکس بگیرید. عکس‌ها با ۹۵٪ دقت به نقشه تبدیل می‌شوند. مبلمان را نیز می‌توانید به آن اضافه کنید و در نهایت نقشه را می‌توانید به یکی از فورمت‌های Pdf ،Jpeg یا DXF ذخیره کنید.

۷ . AutoDesk FormIt

این اپ Autodesk بخشی از بسته Revit است و قرار است بخشی از فرآیند BIM باشد. این نرم‌افزار برای کاربران اطلاعات خوبی از سایت فراهم می‌آورد و ایجاد فرم‌های متنی را آسانتر می‌کند.

۸ . Archisketch

اپلیکیشن‌های رایگان معماری

نسخه نهایی این اپلیکیشن هنوز به بازار ارائه نشده است اما در هر نسخه‌ای که ارائه می‌کند ویژگی‌ها و امکانات تازه‌ای برای کاربران همراه می‌آورد.

۹ . paper

اپلیکیشن‌های رایگان معماری

اپلیکیشن paper بر روی پلت فرم iOS که کاربر را قادر به کشیدن، رنگ آمیزی و ثبت ایده‌های خود بر روی یک دفتر اسکیس مجازی می‌کند. این اپلیکشن به کاربران ۵ ابزار و یک بوم خالی می‌دهد و معماران می‌توانند روی آن طراحی یا نقاشی کرده یا با یک استایل خاص بر روی آن یادداشت کنند. در این برنامه می‌توان از ابزارهایی مانند آبرنگ، مداد، مرکب برای طراحی استفاده کرد. در سال ۲۰۱۲ اپلیکشن paper توانست جایزه برترین طراحی اپلیکشن اپل را از آن خود کند.

  • آخرین اخبار تکنولوژی دنیای هنر و معماری را اینجا دنبال کنید.
  • آخرین اپلیکیشن های معماری را اینجا جست و جو کنید.
  • محتوای تارنمای آرتیستر را در کانال تلگرام ماه ترین بخوانید.

سامه گل زاده – هزار و یک بوم

ثبت نظر

پاسخ شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیش تر در معماری

آخرین مطالب

معماری ایران

معماری جهان

عکاسی

طراحی داخلی

فراخوان ها و رویدادها

بالا